15.09.12. 14:24

Faggioliju najbolje vrijeme prvog treninga

Prošlogodišnji pobjednik i rekorder staze Talijan Simone Faggioli ponovno je pokazao da je na brdu od Mosta o Peničića najbrži. U Oselli FA 30 ostvario je prvo vrijeme treninga i za sobom ostavio sunarodnjaka Fausta Bormolinija (+7,754, Reynard K02). Na trećem je mjestu završio Mađar Laszlo Szasz, vozač hrvatskog kluba Dubrovnik Racing.

Najbrži Hrvat u kategoriji formula je Niko Pulić. Zauzeo je 10. mjesto generalke. Za petama mu puše mladi Siniša Krainc koji je zauzeo 12. mjesto generalke i to sa sportskim vozilom, ford escortom. Siniša je najbrži Hrvat u kategoriji 1. Slijede ga Robert Bradarić i Tomislav Muhvić.

Inače, na startu se jutros našao 171 vozač. Među njima je bilo i 19 formulaša, što je rekord na Buzetskim danima i po broju natjecatelja i po broju bolida.